Jó reggelt!

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Kellemes májusi nap lesz ma, kissé élénk széllel. Nem kell tartani nagy esőtől sem, de egy-egy zápor néhol előfordulhat. Tökéletes nap a mai egy jó kiránduláshoz.

Ma van az Európa-nap, 1950-ben ezen a napon javasolta az akkori francia külügyminiszter, hogy a németek és a franciák közösen intézzék a szén- és acéltermelést. Ez az első lépés volt ahhoz, hogy Európa országai egy csomó kérdésben együtt döntsenek, és ennek eredménye lett később az Európai Unió létrejötte.

1945-ben ezen a napon ért véget a második világháború Európában. Ezt Moszkvában hatalmas katonai parádéval ünnepelték azóta is. Idén viszont Vlagyimir Putyin úgy döntött, hogy nem lesz díszszemle.

Ma pedig új parlament alakul Magyarországon, hivatalba lépnek azok a képviselők, akik nyertek az áprilisi választáson.

Érdekes olvasnivalókkal készültünk mára is. Egyrészt írunk a hantavírusról, ami miatt sokan elkezdtek rettegni, de meg fogunk nyugtatni, hogy nem kell. És az ufók miatt sem, annak ellenére, hogy Amerikában elkezdték nyilvánosságra hozni az ufóaktákat.

Kellemes hétvégét mindenkinek. A szülinaposoknak és a Gergelyeknek, Gergőknek pedig emlékezetes ünneplést kívánunk.

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Beteg gyerekeken segít a pápa magyarországi autójáért kapott pénz

Eladták azt a fehér Fiatot, amivel Budapesten közlekedett Ferenc pápa.

Garfield

Nagy a baj!

Jó reggelt!

Ne vigyen el a mándruc!