Kinyithatják a kegyelmi ügy aktáját, két vonat is kisiklott ma – híradó

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Lezajlott a kormányzati átadás-átvétel, noha Magyar Péter miniszterelnök szerint nem volt jó a hangulat az Orbán-kormány és a Tisza-kormány miniszterei között. Orbán Viktor nem tette tiszteletét a találkozón, a leköszönő miniszterek igen. Ők felajánlották, hogy a végkielégítésüket egy kárpátaljai gyerekalapítványnak adományozzák. Magyar arra kérte a politikusokat, hogy küldjék el az alapítvány számlaszámát az új kormánynak, és oda egyben fogják elküldeni az összegeket.

Jövő héten nyilvános lehet a kegyelmi botrány aktája. A kormány több korábbi ügy nyilvánosságra hozatalára és kivizsgálására készül. Az egyik frissen megjelent határozat szerint augusztus végéig kell kivizsgálni, hogy milyen jogsértések történtek a bicskei gyermekotthonban. Ennek a vezetője a pedofíliáért elítélt V. János volt, akinek segítője, K. Endre kegyelmet kapott Novák Katalin egykori köztársasági elnöktől. Június 16-ig felül kell vizsgálni a titkosított nemzetközi szerződéseket és a korábbi kormányhatározatokat, a nagyobb beruházásokat, illetve a közszolgálati média működését is.

Novák Katalin bejelenti a lemondását 2024 februárjában. Fotó: YouTube

Négy év után megszűnt Magyarországon a háborús veszélyhelyzet. Azt még az Orbán-kormány hirdette ki 2022 májusában, az előtte kitört orosz-ukrán háború miatt. A „veszélyhelyzet” alatt a kormány könnyen és gyorsan hozhatott rendeleteket, Orbánék pedig éltek is ezzel, az elmúlt négy évben 170 alkalommal. A háború előtt a koronavírus-járvány miatt volt veszélyhelyzet. Holnap írunk erről részletesen.

Szerdán heves dróntámadás érte Ukrajnát, azon belül Kárpátalját. A támadást Magyar Péter elítélte, és közölte, hogy csütörtökre Orbán Anita külügyminiszter bekérette az orosz nagykövetet. Volodimir Zelenszkij fontos üzenetnek nevezte a nyilatkozatot és megköszönte az együttérzést. Orbán ma délelőtt találkozott Jevgenyij Sztanyiszlavov orosz nagykövettel. Közölte vele, hogy a magyar kormány elítéli a támadást és elvárják a civilek elleni támadások leállítását. Azt is kérte, hogy Oroszország tegyen meg mindent az azonnali tűzszünetért és a háború mielőbbi békés, tartós lezárása érdekében.

Orbán Anita a Külügyminisztérium állománygyűlésén. Fotó: Orbán Anita/Facebook

Két vonat is kisiklott ma az országban. Hajnalban a Nyugati pályaudvaron kisiklott egy emeletes KISS motorvonat az egyik váltónál, emiatt egy ideig három vágányon szünetelt a forgalom. Délután Gyománál történt baleset, ahol kisiklott a Keleti pályaudvarról 12:10-kor Lőkösházára indult Békés InterCity négy kocsija. Két ember megsérült. Az új közlekedési miniszter, Vitézy Dávid, illetve a MÁV vezérigazgatója, Hegyi Zsolt a baleset után a helyszínre indult.

Tökéletesen cuki tatukölyköt mutatott be a Point Defiance nevű amerikai állatkert. Bocce öt hónapos és máris történelmet írt. Ő a második egészséges tatugyerek, aki az állatkertben született annak 121 éves története során. Jó egészséget!

Fotó: Point Defiance Zoo & Aquarium/Facebook
Fotó: Point Defiance Zoo & Aquarium/Facebook
Fotó: Point Defiance Zoo & Aquarium/Facebook

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Beteg gyerekeken segít a pápa magyarországi autójáért kapott pénz

Eladták azt a fehér Fiatot, amivel Budapesten közlekedett Ferenc pápa.

Garfield

Nagy a baj!

Jó reggelt!

Ne vigyen el a mándruc!